Film a živá hudba / Film and Live Music: Erotikon / Eroticon + FORMA

Czechoslovakia > Československo, 1929, 85 min. + FORMA
DoP > kamera Václav Vích / director > režie Gustav Machatý / screenplay > scénář Gustav Machatý / cast > hrají Karel Schleichert, Ita Rina, Olaf Fjord, Theodor Pištěk, Charlotte Susa, Luigi Serventi, Ladislav Herbert Struna, Milka Balek-Brodská

Gustav Machatý’s Eroticon accompanied by live music performed by the group FORMA has in the last couple of years attracted many fans and achieved almost a cult status. A simple story about a sly seducer and a country girl who fatally succumbs to his charm is a classic of not only Czech, but also world cinema. Modern in form, this timeless film which hasn’t aged a day, was very ambitious in the time of its production as evidenced by its foreign cast (Olaf Fjord, Ita Rina). At Ostrava Kamera Oko, FORMA will introduce a new musical accompaniment supplemented by a mapping projection which will broaden the film’s fictitious world inside and outside of the screen.

Němý film Gustava Machatého Erotikon s živým hudebním doprovodem uskupení FORMA si v uplynulých letech získalo přízeň fanoušků a téměř kultovní status. Jednoduchý příběh o protřelém svůdníkovi a svedené venkovské dívce, která fatálně propadne jeho kouzlu, nepatří pouze mezi klasická díla české, ale i světové kinematografie. Formálně velmi moderní a nadčasový snímek, který vůbec nezestárl, měl velké ambice už ve své době, jak dokládá nejen zahraničními herecké obsazení (Olaf Fjord, Ita Rina). Na festivalu Ostrava Kamera Oko představí FORMA nové hudební nastudování Erotikonu doplněné o video mappingovou projekci, která rozšíří fikční svět filmu uvnitř i vně promítacího plátna.

Sídlo společnosti: Kamera Oko s.r.o. | Vítězné náměstí 774/14, Praha, 160 00 | info@kameraoko.com


© 2009 - 2017 Kamera Oko | webdesign: rostanetek.cz | admin