Paterson

USA, Germany, France > USA, Německo,
Francie, 2016, 118 min.
DoP > kamera Frederick Elmes / director > režie Jim Jarmusch / screenplay > scénář Jim Jarmusch / cast > hrají Adam Driver, Golshifteh Farahani, Rizwan
Manji, Barry Shabaka Henley, Brian McCarthy, Chasten Harmon
contact > kontakt Aerofilms s.r.o., Jirečkova 1008/8, 170 00 Praha 7, Anna Lísalová,
program@aerofilms.cz, www.aerofilms.cz

Paterson (Adam Driver) is a bus driver in a city of the same name. His every day follows a seemingly same pattern. He drives his bus, watches the city through the windshield and listens to the passengers talking. During pauses, he writes poetry in his notebook and after work he takes his dog for a walk and makes a stop at his bar for a beer before going home to his wife Laura (Golshifteh Farahani). Laura’s life is a complete opposite to his, everything is changing constantly and every day brings new dreams and ideas. Paterson and Laura love and support each other. He helps her to bring her latest plans to life and she admires his talent for poetry. This film is a story about the victories and defeats of every day and the beauty which hides even in the tiniest details.

Paterson (Adam Driver) je řidič autobusu ve stejnojmenném městečku Paterson. Každý jeho den je zdánlivě stejný jako ten předešlý. Projíždí trasou své linky, pozoruje město ubíhající před čelním sklem a poslouchá úryvky rozhovorů. Píše básně do notýsku, jde na procházku se psem, zastaví se v baru vždy jen na jedno pivo a přichází domů za svou ženou Laurou (Golshifteh Farahaniová). Život Laury je pravým opakem, vše v něm se neustále mění a každý den přináší nové sny a nápady. Paterson a Laura se vzájemně milují a podporují. On jí pomáhá realizovat nejnovější plány, ona obdivuje jeho básnické nadání. Film je příběh o vítězstvích a porážkách všedního dne a krásy, která se skrývá i v těch nejmenších detailech.

Sídlo společnosti: Kamera Oko s.r.o. | Vítězné náměstí 774/14, Praha, 160 00 | info@kameraoko.com


© 2009 - 2017 Kamera Oko | webdesign: rostanetek.cz | admin