Únos / Kidnapping

Slovakia > Slovensko, 2017, 102 min.
DoP > kamera Laco Janošták
director > režie Mariana Čengel Solčanská / screenplay > scénář Mariana Čengel Solčanská / cast > hrají Rebeka Poláková, Maroš Kramár, David Hartl, Daniel Heriban
contact > kontakt JMB Film & TV production, Búdková 32, 821 09 Bratislava, milanstranava@jmbfilm.sk

Kidnapping is a Slovak live-action film which is connected to Slovakia not only thanks to its authors. The film’s thrilling plot and the stories of its main characters are based on the recent history of split Czechoslovakia when some politicians found themselves in situation dangerous for them and their families. Crimes in politics are a result of inexperienced manipulation with power and the human desire to control one’s surroundings. The film with a motto “The end justifies the means” attracted considerable attention from viewers in Slovakia as well as abroad.

Únos je žánrový hraný film slovenské produkce, ale nejen jeho produkce se pojí se Slovenskem. Strhující zápletka a příběh hlavních zainteresovaných postav vychází z novodobých dějin rozděleného Československa, kdy se někteří političtí představitelé ocitli v situacích ohrožujících životy jejich i jejich rodin. Zločin v politice je důsledkem nezkušené manipulace se státní mocí a lidské touhy ovládat své okolí. Film, jehož hlavním motivem je heslo „účel světí prostředky,“ zaznamenal nečekanou návštěvnost a ohlas u diváků na Slovensku i v zahraničí.

Sídlo společnosti: Kamera Oko s.r.o. | Vítězné náměstí 774/14, Praha, 160 00 | info@kameraoko.com


© 2009 - 2017 Kamera Oko | webdesign: rostanetek.cz | admin